Administrátorská abeceda 2

Jste administrátorem cloudové služby Office 365 a využíváte ve škole komunikační prostředí Microsoft Teams? Pak jste na správném místě.

Online webinář
 Administrátorská abeceda byl určen právě vám – školním správcům. Provedli jsme vás zákulisím technického zajištění a podpory dálkové výuky. 

28. dubna 2020 | 13:00

1,5 hodiny + 30 minut diskuze s lektory

ZÁZNAM WEBINÁŘE ZDARMA

S čím se účastníci seznámili?

Na webináři jste se seznámili s nastaveními, která provádí správce jak v uživatelské, tak administrátorské části komunikačního prostředí Microsoft Teams. Naučili jste se několik užitečných PowerShell příkazů, které vám usnadní automatizaci správcovských úkonů. A nakonec si vytvořili si vlastní Power BI vizualizaci provozních dat cloudových služeb Office 365.

TÝMY, KANÁLY A VLASTNOSTI SCHŮZKY

Správce ve škole je první linií technické podpory pro uživatele. Ukážeme vám, jaké možnosti máte při nastavování a správě týmů, kanálů a práv členů týmu. Naučíte se obnovit smazané kanály i týmy a zamezit používání nevhodných slov v názvech týmů.

ADMINISTRACE PROSTŘEDÍ MICROSOFT TEAMS

Uživatelé jsou nedílnou součástí Office 365. Budou přicházet, odcházet, měnit jména, třídy, skupiny a týmy. Naučíte se, jak to zvládnout a jak se v uživatelích orientovat, a to v grafickém rozhraní admin centra. 

OVLÁDÁME TEAMS POWERSHELLEM

I pro službu Microsoft Teams existuje sada commandletů pro správu v prostředí PowerShell. Na několika příkladech vám budeme demonstrovat praktické použití, např. pro přidávání uživatele do týmu, založení nového týmu a tvorbu kanálů v týmu.

MONITOROVÁNÍ PROSTŘEDÍ OFFICE 365

Administrátorova práce není jen nastavovat, ale musí také sledovat, kontrolovat a řešit problémy, které se mohou vyskytnout. Zasvětíme Vás do tajů monitorování prostředí Office 365, práce s auditními logy a propojení se službou Power BI, pro vizualizaci dat.

Administrátorská abeceda  
záznamy webinářů

webinář pro vás připravili

lektoři webináře

Webinářem Vás provedli odorníci na cloudové technologie a správci IT ve školách.

Miroslav Kotlas

Miroslav Kotlas

učitel, správce sítě
Gymnázium Č. Budějovice

Jiří Chytil

Jiří Chytil

odborný konzultant
Soitron 

Jaroslav Šindler

cloudový specialista
Microsoft

Karel Rejthar

Karel Rejthar

učitel, správce Office 365
SmartEdu a EduCentre

Za registraci získáte přístup k záznamu z webináře

Naším cílem je pomáhat Vám se zaváděním a osvojováním moderních informačních technologií ve Vaší škole. Jsme Vám oporou, pokud potřebujete s technologiemi pomoci.

Přidanou hodnotou našeho webináře je možnost diskutovat s lektory.

Přístup k záznamu webináře je zdarma.

1 Step 1

Moje údaje poskytuji pořadatelům tohoto webináře (Learniga Pro s.r.o., Na Folimance 2155/15, Praha 2 – Vinohrady, IČ: 07774389, Soitron s.r.o., Pekařská 621/7, 155 00 Praha 5-Jinonice, IČ: 27270599, Smart Edu s.r.o., Klenovská 85, 340 21 Janovice nad Úhlavou, IČ: 07294778) pro další zpracování v rozsahu jméno, příjmení, organizace/škola a e-mail.

Cílem organizátorů je podpořit Vás v používání moderních cloudových technologií a zůstat s Vámi v kontaktu, abychom Vás mohli průběžně informovat o novinkách, nabídce dalších vzdělávacích akcí, služeb, které školám organizátoři poskytují. Vaše údaje budou zpracovávány jen na území Evropské unie a nebude prováděno automatizované zpracování a profilování.

Můj souhlas poskytuji dobrovolně a před udělením souhlasu jsem si prostudoval/a všeobecné obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů společnosti Learniga Pro s.r.o. Kdykoliv mám možnost takto udělený souhlas organizátorům odebrat, a to písemnou formou a v souladu s předchozími dokumenty.

Souhlas s podmínkami
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right