Administrátorská abeceda 3

Spravujete cloudové prostředí Office 365 ve škole? Potřebujete zajistit plynulý chod elektronické pošty, nastavit uživatelům jejich úložiště OneDrive a chcete to dělat efektivně? Online webinář Administrátorská abeceda je určen právě vám – školním správcům cloudových služeb Office 365.

6. května 2020 | 13:00

1,5 hodiny + 30 minut diskuze s lektory

ZÁZNAM ZDARMA

S čím jste se na webináři seznámili?

Na webináři jsme vás seznámili s užitečnými nástroji nepostradatelnými při práci správce Office 365. Ukázali vám administrační rozhraní a základní nastavení služeb OneDrive pro firmy a Exchange Online. A také sadu PowerShell příkazů pro správu školních e-mailových schránek.

ADMINISTRÁTOROVI POMOCNÍCI

Aby správce zvládal svoji práci rychle a efektivně, neobejde se bez šikovných pomocníků. Ukážeme Vám přehled těch, které vám mohou být užiteční při editaci souborů, nastavování DNS záznamů, hledání problémů s rychlostí a kvalitou připojení k Office 365 nebo při synchronizaci lokální domény s cloudem.

ŠKOLNÍ POŠTA ONLINE V RUKOU SPRÁVCE

Jedním ze základních prostředků komunikace uživatelů zůstává stále elektronická pošta. V systému Office 365 musí administrátor znát základní nastavení služby Exchange Online pro pravidla pošty, přeposílání, správu sdílených schránek a automatických odpovědí.

ÚLOŽIŠTĚ ONEDRIVE A JEHO SPRÁVA

Uživatelé v prostředí Office 365 ukládají své soubory do úložiště OneDrive pro firmy. Jenže, co když si je smažou? Nebo uživatelé odcházejí a je třeba soubory předat jinému uživateli? Administrátor systému musí vědět jak úložiště OneDrive nastavit a spravovat.

POWERSHELL PRO EXCHANGE ONLINE

Poštovní služba Exchange Online má propracované grafické rozhraní pro správu. Ale i tak je mnoho úkolů, které je možné udělat jen pomocí PowerShell konzole. Ukážeme si 4 příklady využití commandletů pro správu školních emailových schránek.

Administrátorská abeceda 
záznam 1. a 2. dílu

webinář pro vás připravili

lektoři webináře

Webinářem Vás provedli odorníci na cloudové technologie a správci IT ve školách.

Miroslav Kotlas

Miroslav Kotlas

učitel, správce sítě
Gymnázium Č. Budějovice

Jiří Chytil

Jiří Chytil

odborný konzultant
Soitron 

Karel Rejthar

Karel Rejthar

učitel, správce Office 365
SmartEdu a EduCentre

Jaroslav Šindler

cloudový specialista
Microsoft

Za registraci získáte přístup k záznamu z webináře

Naším cílem je pomáhat Vám se zaváděním a osvojováním moderních informačních technologií ve Vaší škole. Jsme Vám oporou, pokud potřebujete s technologiemi pomoci.

Přidanou hodnotou našeho webináře byla možnost diskutovat s lektory.

Záznam z webináře je pro školní administrátory i ostatní zdarma.

1 Step 1

Moje údaje poskytuji pořadatelům tohoto webináře (Learniga Pro s.r.o., Na Folimance 2155/15, Praha 2 – Vinohrady, IČ: 07774389, Soitron s.r.o., Pekařská 621/7, 155 00 Praha 5-Jinonice, IČ: 27270599, Smart Edu s.r.o., Klenovská 85, 340 21 Janovice nad Úhlavou, IČ: 07294778) pro další zpracování v rozsahu jméno, příjmení, organizace/škola a e-mail.

Cílem organizátorů je podpořit Vás v používání moderních cloudových technologií a zůstat s Vámi v kontaktu, abychom Vás mohli průběžně informovat o novinkách, nabídce dalších vzdělávacích akcí, služeb, které školám organizátoři poskytují. Vaše údaje budou zpracovávány jen na území Evropské unie a nebude prováděno automatizované zpracování a profilování.

Můj souhlas poskytuji dobrovolně a před udělením souhlasu jsem si prostudoval/a všeobecné obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů společnosti Learniga Pro s.r.o. Kdykoliv mám možnost takto udělený souhlas organizátorům odebrat, a to písemnou formou a v souladu s předchozími dokumenty.

Souhlas s podmínkami
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right