Administrátorská abeceda

Rady, jak vést výuku žáků a studentů na dálku naleznete na každém rohu.

Jenže Vy stojíte před úkolem zavést ve škole cloudové služby, které vzdálenou výuku zajistí. Potřebujete poradit kolegům, jak cloudové služby správně používat. Musíte znát kroky, které je třeba podniknout, aby mohla škola používat služby Office 365. Musíte se orientovat v administrátorském rozhraní a vědět, co a jak nastavit a na co si dávat pozor.


Jsou-li toto úkoly, kterým čelíte, je online webinář Administrátorská abeceda určen právě vám – školním administrátorům, kteří jste v pozadí zdárného fungování distanční výuky ve vaší škole. 

22. dubna 2020 | 13:00

1,5 hodiny + 30 minut diskuze s lektory

ZÁZNAM ZDARMA

S čím se účastníci seznámili?

Na webináři jsme vás provedli nutnými úkony, které čekají na každého administrátora.
Poradili jsme vám, jak službu Office 365 zřídit, jak do ní zavést nové uživatele, jak si poradit se vznikajícími skupinami a týmy v prostředí Microsoft Teams a jak některá nastavení spravovat pomocí nástroje PowerShell.

ZŘÍZENÍ SLUŽBY OFFICE 365 PRO ŠKOLY

Provedli jsme vás zřízením služby Office 365 a základními administrátorskými úkony, jako jsou přidání domény školy, nastavení DNS, přiřazení uživatelských účtů a licencí, základní zabezpečení (včetně nastavení multi-faktorového ověřování).

SPRÁVA UŽIVATELSKÝCH ÚČTŮ

Uživatelé jsou nedílnou součástí Office 365. Budou přicházet, odcházet, měnit jména, třídy, skupiny a týmy. Naučili jste se, jak to zvládnout a jak se v uživatelích orientovat, a to v grafickém rozhraní admin centra. 

STRATEGIE VYTVÁŘENÍ TÝMŮ A MICROSOFT TEAMS

Používání Teams ve školním prostředí přinese otázku, jak organizovat týmy. Seznámili jsme vás s různými strategiemi vytváření týmů, jaké používat jmenné konvence, jak zakázat některá klíčová slova. Jak zakládat týmy přímo z Admin centra a jak povolit zakládání týmů jen omezené skupině uživatelů.

ZÁKLADY POWERSHELLU PRO OFFICE 365

PowerShell je mocným nástrojem správce. I když se dá většina nastavení provést přímo v grafickém rozhraní Office 365, přeci jen část administrátorských úkonů budete muset provést pomocí nástroje PowerShell. Seznámili jsme vás se základními principy a používáním commandletů, potřebných pro správu školního prostředí Office 365.

Administrátorská abeceda  
záznamy webinářů

webinář pro vás připravili

lektoři webináře

Webinářem Vás provedli odorníci na cloudové technologie a správci IT ve školách.

Jiří Chytil

Jiří Chytil

odborný konzultant
Soitron

Karel Rejthar

Karel Rejthar

učitel, správce Office 365
SmartEdu a EduCentre

Miroslav Kotlas

Miroslav Kotlas

učitel, správce sítě
Gymnázium Č. Budějovice

Jaroslav Šindler

cloudový specialista
Microsoft

Za registraci získáte přístup k záznamu z webináře

Naším cílem je pomáhat vám se zaváděním a osvojováním moderních informačních technologií ve Vaší škole. Jsme Vám oporou, pokud potřebujete s technologiemi pomoci.

V závěru webináře jsou zodpovězené dotazy účastníků.

Přístup k záznamu webináře je zdarma.

1 Step 1

Moje údaje poskytuji pořadatelům tohoto webináře (Learniga Pro s.r.o., Na Folimance 2155/15, Praha 2 – Vinohrady, IČ: 07774389, Soitron s.r.o., Pekařská 621/7, 155 00 Praha 5-Jinonice, IČ: 27270599, Smart Edu s.r.o., Klenovská 85, 340 21 Janovice nad Úhlavou, IČ: 07294778) pro další zpracování v rozsahu jméno, příjmení, organizace/škola a e-mail.

Cílem organizátorů je podpořit Vás v používání moderních cloudových technologií a zůstat s Vámi v kontaktu, abychom Vás mohli průběžně informovat o novinkách, nabídce dalších vzdělávacích akcí, služeb, které školám organizátoři poskytují. Vaše údaje budou zpracovávány jen na území Evropské unie a nebude prováděno automatizované zpracování a profilování.

Můj souhlas poskytuji dobrovolně a před udělením souhlasu jsem si prostudoval/a všeobecné obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů společnosti Learniga Pro s.r.o. Kdykoliv mám možnost takto udělený souhlas organizátorům odebrat, a to písemnou formou a v souladu s předchozími dokumenty.

Souhlas s podmínkami
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right