Administrátorská abeceda 4

Administrátorská abeceda 4

Blíží se prázdniny a tedy ideální čas, pro správce školních počítačových sítí, udělat pořádek a změny. Přijďte se inspirovat, jak zlepšit školní IT.
Online webinář Administrátorská abeceda je určen právě vám – školním správcům. Provedeme vás zákulisím technického zajištění a správy prostředí Microsoft 365.

16. červen 2022 | 15:00

1,5 hodiny + 30 minut diskuze s lektory

REGISTRACE ZDARMA
aa4

S čím se účastníci seznámí?

Ukážeme Vám několik tipů a triků ke správě prostředí Microsoft 365. Naučíme Vás dohledat potřebné informace v auditních souborech (logech). Vysvětlíme proč ve škole nasadit víceúrovňového ověřování (MFA) a jak jej konfigurovat v prostředí Microsoft 365. Zjistíte, jak automatizovat některé papírové procesy a jak zřídit obecnou e-mailovou schránku pro školu. Jo a přidáme i několik vychytávek pro správce Microsoft Teams.

AUDITNÍ LOGY A JAK JE PROHLEDAT

Už se vám určitě někdy stalo, že přišla kolegyně nebo pan ředitel, že potřebuje vědět, kdo vymazal společnou složku v úložišti týmu a zda ji zle obnovit. Už jste zajisté řešili stížnost, že nedorazil e-mail, který někdo „prokazatelně“ odeslal. Chcete vědět, kdo je autorem zprávy v chatu Teams? Ukážeme vám, kde v Admin centru Microsoft 365 najít potřebné záznamy a jak případně smazaná data obnovit.

MULTIFAKTOROVÉ OVĚŘOVÁNÍ VE ŠKOLNÍM PROSTŘEDÍ

Myslíte si, že pro ochranu přístupu do školních systémů stačí jméno a heslo uživatele? Nestačí. Vhodným způsobem, jak minimalizovat riziko prolomení hesla je víceúrovňové ověřování (MFA). Jak ho nastavit, komu ho zapnout, komu doporučit a komu ho ve školním prostředí nezapínat, se dozvíte právě v tomto bloku.

AUTOMATIZACE SCHVALOVÁNÍ V PROSTŘEDÍ MICROSOFT TEAMS

Potřebujete si vyžádat pomůcky na další pololetí nebo schválit výdaje za školení? Microsoft Teams není jen nástroj pro práci se třídou při distanční nebo kombinované výuce, ale je to pevná součást komunikačního prostředí školy. Ukážeme vám, jak prostředí Teams využít k automatizaci schvalovacích procesů, např. nahlášení servisního zásahu správci IT nebo žádosti o služební cestu či školní pomůcky.

SDÍLENÉ E-MAILOVÉ SCHRÁNKY A JAK NA NĚ

Každý uživatel ve škole má svoji osobní e-mailovou schránku, ale jak vyřešit obecné e-maily jako např: info@learniga.cz nebo omluvenky@learniga.cz apod. Projdeme si proces vytváření a konfigurace sdílené poštovní schránky a na co si dát pozor. Vysvětlíme si také, jaký je rozdíl mezi aliasem a sdílenou schránkou.

webinář pro vás připravují

Lektoři webináře

Webinářem Vás provedou odorníci na cloudové technologie a správci IT ve školách.

Miroslav Kotlas

Miroslav Kotlas

učitel, správce sítě
Gymnázium Č. Budějovice

bednar-jan

Jan Bednář

specialista na bezpečnost
pg-sec s.r.o.

Jaroslav Šindler

Partner Technical Strategist
Microsoft

jan_triska

Jan Tříska

učitel IT a správce sítě
SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín

Registrací získáte přístup k webináři

Naším cílem je pomáhat Vám se zaváděním a osvojováním moderních informačních technologií ve Vaší škole. Jsme Vám oporou, pokud potřebujete s technologiemi pomoci.

Přidanou hodnotou našeho webináře je možnost diskutovat s lektory.

Přístup na webinář je zdarma.

  • Pokud přihlašujete více osob, vypište prosím jejich jména a příjmení oddělená čárkou.
  • Odesláním formuláře souhlasíte s našimi obchodními podmínkami. Rádi Vám pošleme další tipy a rady a aktuální informace pro Vaše další vzdělávání. Kdykoliv se můžete odhlásit. My se zavazujeme. že s Vašimi údaji nakládáme podle zákona.