Co se stane, když

Co se stane, když …


Vítejte v naší sérii článků, která vás provede fascinujícím světem internetu a webových stránek! Možná jste se někdy ptali sami sebe, co se vlastně děje, když zadáte do svého webového prohlížeče adresu URL. A právě na tyto otázky se zaměříme v naší sérii článků.

Chci zjistit, co se stane když…

Internet je jako rozlehlá síť propojených cest, které nás zavedou do různých koutů digitálního světa. A každá cesta má svou adresu, která se nazývá URL. Ale co se děje poté, co tuto adresu zadáte? Jak se váš počítač spojí s cílovým serverem? A jak prohlížeč nakonec zobrazí obsah webové stránky?

Během této série článků se společně podíváme na každý krok tohoto procesu. Od samotného zadání URL, přes fungování serverů, různých protokolů až po interpretaci obsahu webové stránky vaším prohlížečem.

Ať už jste žák základní školy, student střední školy nebo učitel, tato série článků vám poskytne jasný a srozumitelný pohled do zákulisí internetového surfování. Připravte se na objevování tajů digitálního světa společně s námi!

Pomůže vám v tom i náš tematický poster, který si umístíte do učebny informatiky. 

Stačí vyplnit jen několik údajů a hned zjistíte,
co se stane, když zadáte webovou adresu do prohlížeče

Stačí vyplnit jméno s e-mailem a bonusový obsah je Váš!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s našimi obchodními podmínkami. Rádi Vám pošleme další tipy a rady a aktuální informace pro Vaše další vzdělávání. Kdykoliv se můžete odhlásit. My se zavazujeme. že s Vašimi údaji nakládáme podle zákona.