Chyba: Z Průzkumníka souborů zmizel OneDrive

Chyba: Z Průzkumníka souborů zmizel OneDrive

Také patříte mezi ty, kterým v posledních dnech mizí synchronizované složky pracovního OneDrivu z Průzkumníka souborů? V adrese složky se místo názvu úložiště objeví dlouhé nicneříkající číslo? A když kliknete na libovolný soubor, objeví se chybová hláška a dokumenty nelze otevřít ani nijak jinak s nimi pracovat?

Průzkumník souborů (Explorer) zobrazuje místo názvu vašeho úložiště jen číselný kód.
Chyba, která se objeví při snaze otevřít dokument z úložiště OneDrive po jeho „ztrátě“.

V poslední době se mnohým uživatelům služby OneDrive pro firmy (online datové úložiště  služeb Microsoft 365) stává, že po chvíli práce se synchronizovanými složkami v počítači, najednou Průzkumník souborů ztratí možnost přistupovat do pracovního online úložiště.

V právě otevřeném okně průzkumníka to sice stále vypadá, že soubory a složky stále vidíte. Ale jakýkoliv pokus cokoliv otevřít končí chybou. Naštěstí je problém jen v Průzkumníku souborů a ne v synchronizační utilitě OneDrive.

Řešení: Jak se dostat ke svým synchronizovaným souborům a složkám?

Problém sami neopravíte. Nepomáhá ani reset synchronizační aplikace OneDrive.  Je potřeba počkat, až Microsoft vydá aktualizaci a vše se vrátí k normálu.

Pro zobrazení synchronizovaných souborů a složek 2x klikněte levým tlačítkem na ikonu OneDrive v oznamovací oblasti hlavního panelu.

Abyste mohli nadále pracovat se svým online úložištěm, synchronizovaným do vašeho počítače, stačí 2x kliknout levým tlačítkem myši na modrou ikonu mráčku v oznamovací oblasti hlavního panelu Windows.

Otevře se nové okno Průzkumníka souborů s vašimi synchronizovanými soubory a složkami z OneDrive pro firmy.